You are currently viewing TrueConf Server 4.3.9 jest już dostępny

TrueConf Server 4.3.9 jest już dostępny

W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy ciężko pracowaliśmy, aby sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów, ale także udało nam się dodać kilka funkcji, które będą miłą niespodzianką. Ustanowiliśmy nowy rekord z ponad 200 zrealizowanymi założeniami i 450 zmianami wprowadzonymi do serwera TrueConf 4.3.9.

NOWY INTERFEJS DLA WIDEOKONFERENCJI W PRZEGLĄDARKACH

Webinaria TrueConf zyskały nowoczesny wygląd i elegancki design, który z pewnością docenią użytkownicy i goście TrueConf. Interfejs został całkowicie przebudowany i zoptymalizowany moduł WebRTC, aby zapewnić najlepszą w swojej klasie wygodę użytkowania i wyższy wskaźnik wydajności. Ponadto nasze nowe rozwiązanie jest w pełni kompatybilne z najnowszymi wersjami przeglądarek, w tym Safari dla systemu macOS.

Została zaimplementowana dodatkowa funkcjonalność do zarządzania konferencjami i uczestnikami konferencji z poziomu przeglądarki, która poprzednio była dostępna tylko w aplikacjach klienckich TrueConf.

KONFIGURACJA POŁĄCZEŃ SIP i H.323

Administratorzy systemu mogą tworzyć niestandardowe reguły dla każdego urządzenia H.323 / SIP podłączonego do serwera za pomocą panelu sterowania bramy TrueConf Server. Uważamy, że ta funkcja jest szczególnie przydatna dla firm, które korzystają ze starszych  terminali wideokonferencyjnych z zestawem obsługiwanych różnych kodeków.

TrueConf wprowadził kilka ulepszeń, aby dodatkowo zabezpieczyć połączenia SIP. Obsługujemy protokoły TLS (Transport Layer Security) do  szyfrowania sygnalizacji (informacje o uczestnikach konferencji, początku i końcu sesji wideokonferencji) i SRTP (Secure Real Time Transport Protocol) do szyfrowania strumieni multimediów (audio, wideo i treści). Podobnie obsługiwany jest protokół H.235 dla ochrony danych multimedialnych H.323.

TrueConf wspiera protokół ICE (Interactive Connectivity Establishment), aby zapewnić działanie bramy za NAT. Dzięki protokołowi ICE można łatwo połączyć wideoterminale firm trzecich z serwerem wideokonferencyjnym.

Zoptymalizowaliśmy obciążenie procesora podczas korzystania z bramy oraz poprawiliśmy jej interoperacyjność, wspierając kodeki wideo Cisco Open H.264. Cisco Open H.264 jest zdecydowanie wiodącym standardem dla połączeń ze sprzętowymi terminalami do wideokonferencji.

Kolejną wielką zaletą WebRTC jest możliwość zarządzania układami wideo dla urządzeń SIP / H.323. Po wybraniu układu wideo jest on automatycznie stosowany nie tylko do uczestników SIP / H.323 połączonych przez bramę, ale także do nagrywania konferencji i przesyłania strumieniowego RTSP.

NOWY INTERFEJS API V.3

TrueConf Server API v.3 zapewnia programistom wiele funkcji do integrowania serwera TrueConf z produktami i usługami firm trzecich, a autoryzacja za pomocą protokołu OAuth 2.0 zapewnia bezpieczne interakcje API.

Dzięki protokołowi OAuth 2.0 administratorzy systemu mogą określać zestaw uprawnień i funkcji dostępnych dla użytkowników aplikacji. W razie potrzeby administrator może również ograniczyć dostęp użytkownika do zasobów serwera.

Pamiętaj, że nie zalecamy korzystania ze starej metody dostępu do interfejsu API przy pomocy master tokena.

INTEGRACJA Z SKYPE FOR BUSINESS

Z przyjemnością ogłaszamy, że TrueConf obsługuje teraz integrację Skype dla Firm. Użytkownicy TrueConf mogą łatwo nawiązać połączenie, utworzyć wideokonferencję lub rozpocząć czat z użytkownikami Skype dla Firm i odwrotnie! Możesz też zapraszać urządzenia połączone innymi protokołami, np. SIP lub H.323, na konferencję z użytkownikami Skype dla Firm.

Użytkownicy Skype dla Firm mogą dzwonić do użytkowników TrueConf za pomocą prostych komend chatbota. Aby zobaczyć listę dostępnych poleceń, spróbuj wywołać chatbot.

Aby włączyć integrację Skype for Business, dodaliśmy specjalny szablon reguł dla połączeń SIP. Ponadto bramka TrueConf obsługuje teraz kodek wideo Microsoft X-H264UC.

Nawiasem mówiąc, użytkownicy Skype dla Firm mogą korzystać z inteligentnych układów TrueConf zamiast z natywnego widoku galerii Microsoft.

KONTROLA ZDALNEJ KAMERY (FECC) DLA URZĄDZEŃ SIP / H.323

Kamerami PTZ (FECC, Q.922, H.224 i H.281) można teraz zdalnie sterować na serwerze. Moderator konferencji może sterować kamerami PTZ od terminali firm trzecich za pomocą joysticka w interfejsie aplikacji klienckiej TrueConf 6.5.9. Lokalna kontrola kamery PTZ jest dostępna w wersji TrueConf dla Windows w wersji Beta